Naturalne słodziki

Naturalne słodziki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Sortuj według

Zdrowa i zbilansowana dieta wcale nie oznacza całkowitej rezygnacji ze słodyczy. Ważne jednak, aby wybierać zdrowe i dietetyczne przekąski oraz stosować naturalne słodziki. Niestety klasyczny cukier produkowany z buraków cukrowych wpływa niekorzystnie na zdrowie, przyczyniając się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, a także samopoczucie, a do tego ma działanie uzależniające. Nazywany przez wielu „białą śmiercią”. Na szczęście na rynku są dostępne zamienniki cukru, w tym m.in. ksylitol i erytrytol, które nie zawierają sztucznych i szkodliwych substancji. Takie produkty znajdziesz w naszym sklepie online.

Cukry naturalne — ksylitol i erytrytol

Oba słodziki pod względem konsystencji bardzo przypominają tradycyjny cukier. Są to jednak w pełni naturalne produkty, które cechuje mała zawartość węglowodanów oraz niski indeks glikemiczny. Słodkość ksylitolu (cukru brzozowego) w porównaniu do klasycznego cukru jest taka sama, natomiast erytrytolu wynosi 0,75. Naturalne zamienniki cukru są znacznie łatwiejsze do strawienia przez organizm i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Tego rodzaju słodziki mogą być spożywane również przez diabetyków oraz osoby stosujące dietę odchudzającą.

W naszej ofercie znajdziesz ksylitol marki Pięć Przemian sprzedawany w wygodnym 1-kilogramowym opakowaniu. Z kolei erytrytol tego samego producenta jest dostępny jako produkt 500-gramowy lub 1-kilogramowy. Naturalne słodziki stanowią głównie dodatek do różnego rodzaju wypieków oraz napojów (m.in. kawy, herbaty).

Dietetyczne i zdrowe przekąski

Osoby stosujące określone diety często samodzielnie przygotowują niskokaloryczne słodycze, do których mogą dodać cukry naturalne. Jeśli jednak nie masz zdolności kulinarnych lub po prostu cenisz szybkie i proste rozwiązania, polecamy gotowe dietetyczne przekąski. W naszym sklepie online znajdziesz m.in. ręcznie robione czekolady (białe, mleczne, deserowe) z liofilizowanymi owocami (truskawkami, malinami, jeżynami) oraz pistacje i migdały otulone chrupiącą czekoladą z dodatkiem malin. Zachęcamy również do poznania bogatej oferty miodów naturalnych z dodatkami.